ceramic enamels header

صنعت مبلمان

 decorativecolor

صنعت مبلمان

 معماران در طراحی داخلی خلاقیت خود را با بهره‌مندی از شیشه‌های بافت دار و رنگی نشان می‌دهند. شیشه‌های سکوریت و لمینیت شده، با داشتن ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر رطوبت و ایمنی بالا برای به کارگیری درفضای داخلی مناسب هستند. فضاهای داخلی با استفاده از این مصالح به همراه پوشش‌های لعابی تزئینی و شفاف بسیار زیبا و خاص می‌شوند. برای مثال یک راه پله شیشه‌ای با پوشش رنگ سرامیکی یک نقطه مرکزی چشمگیر را در خانه بوجود می‌اورد.


پارتیشن‌های رنگی وشفاف نیز علاوه بر ایجاد فضای بهینه در محیط داخلی، اجازه می‌دهد که نورهای مختلف از محیط اطراف از آن‌ها عبورکرده ودر ساعات مختلف روز، فضا‌هایی متنوع و خاص را جلوه می‌دهد.


کانترهای آشپزخانه که از شیشه‌های رنگی ساخته شده‌اند، به علت استحکام و دوام بالا بسیار طرفدار دارند. بهداشتی بوده و نظافتشان بسیار آسان است. کاربرد متنوع و گسترده شیشه‌های رنگی در بیشتر مبلمان داخلی مانند می‌ز‌ها، کمد‌ها، چراغ‌ها و لوستر‌ها، درب‌های حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی، سقف هاو کف‌ها می‌باشد. معماران داخلی با ترکیب شیشه‌های تزئینی با سنگ، چوب، آهن و... امکان ایجاد وسایل و مبلمان خاص را فراهم می‌کنند.


از دیگرمزایای کاربرد شیشه با پوشش رنگ سرامیکی در مبلمان:
o    جلوه‌ای مدرن به دکوراسیون می‌دهد.
o    طراحی داخلی به سبک می‌نیمال را می‌سر می‌سازد.
o    مشکلات مصالح دیگر از جمله خورده شدن چوب‌ها توسط موریانه‌ها را ندارند.
o    مهم‌ترین خاصیت شیشه، شفافیت آن است که تنوع رنگی آن تصور فضای بزرگترو لطیف را پدید می‌آورد.